Виховуємо фінансову грамотність дитини: з чого почати
Виховуємо фінансову грамотність дитини: з чого почати
09.26.2018 в 10:00 PM | Саморозвиток

  Психологи стверджують, що основи фінансової грамотності закладаються в дитинстві й від того, які пріоритети домінували в сім'ї, таке й майбутнє людини. Якщо балували, дозволяли чаду все, що лише забажає – не дивуйтеся, якщо виросте марнотратник, який не знатиме ціни грошам. Обмежували дитину у всьому, постійно економили – сформується невпевнена, розчарована і скупа особистість. У вихованні своїх нащадків потрібно знайти золоту середину і не перейти дозволеної межі. Виховувати дітей потрібно змалечку, щоб капризи у супермаркетах були винятками з правил, а не закономірністю.

  • Тест на визначення фінансової грамотності дитини

  Хочете перевірити рівень фінансової грамотності дитини? Проведіть невеличкий тест. Запитайте у неї, чи знає вона, де і ким працюють її батьки та скільки в середньому вони отримують. Якщо ваше чадо відповість без довгих роздумів – вітаємо вас, дитя засвоїло основу фінансового добробуту сім'ї. Якщо сумнівається, або й узагалі не знає відповіді, висновок один: фінансова грамотність для вас не в пріоритеті.

Про що свідчить цей тест? Тест – своєрідний лакмус на визначення рівня довіри у вашій сім'ї. Якщо говорити про гроші у вас не заведено, то не дивуйтесь, якщо діти в майбутньому не будуть готові до фінансових несподіванок.

  • Основи формування фінансової грамотності

  Володіння основами фінансової грамотності дозволить в майбутньому дитині вміло розподіляти власні кошти, правильно заощаджувати, збагачуватися. А головне, що в дорослому житті людина зможе правильно розставити акценти й зрозуміє, що таке гроші та в чому їх цінність. Як цього досягти?

Варто дотримуватися декількох простих правил поведінки у сім'ї:

  • Розмовляйте про гроші у присутності дитини, щоб між вами руйнувався бар'єр недовіри.

  Однак врахуйте, про що ви спілкуєтесь. Говоріть про те, як правильно вкласти, використати власні заощадження, а не про постійну їх нестачу. Навіть якщо подібне явище характерне для вашої сім'ї, уникайте розмов про це при вашій дитині, щоб вона не виростала з відчуттям того, що гроші – це потреба. Згодом гроші стануть для неї самоціллю, а не тим, для чого вони призначені. Не формуйте у дитини комплексу неповноцінності через обмеженість у фінансах.

  • Давайте дитині кишенькові гроші.

  Однак ставте відразу умову: гроші даються на день, тиждень, місяць. Контролюйте витрати не нав'язливо, не дозволяйте купувати щось шкідливе чи протизаконне. Якщо дитина витратить все й одразу, в жодному разі не давайте додаткових грошей. Вона повинна зрозуміти, що важливіше – розтринькати кошти на дрібнички чи зекономити на щось важливіше.

  • Дозвольте дитині робити покупки у супермаркеті на невелику суму під вашим контролем.

  Поєднайте приємне з корисним. Приємне: відчуття дитини, що її вміння потрібні та важливі для членів родини. Вона обов'язково оцінить те, що її вважають достатньо дорослою і самостійною, щоб робити покупки. Корисне: щоб придбати якісь продукти на невелику суму грошей, доведеться поміркувати. Знадобляться основи елементарних математичних дій.

Запам'ятайте: критика, якісь невлучні підказки можуть похитнути впевненість вашої дитини у правильності дій, тому будьте пильні. Виручайте тоді, коли вас про це просять. Виховуйте в дитині відповідальність і самостійність змалечку.

Dezir 116 переглядів 0 комментарів
Всьго коментарів: 0
avatar
Авторизація на сайті
Категорії разділу
Бізнес [12]Подорожі [2]
IT [4]Саморозвиток [2]
Читати пізніше
    Функція "Читати пізніше" дозволяє додати матеріал в даний блок за допомогою всього одного кліка. Просто натисніть на іконку і читайте статті, які Вас зацікавили, тоді коли зручно .

Останні коментарі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Украина онлайн