Як почати відкладати кошти. Правило 4 конвертів
Як почати відкладати кошти. Правило 4 конвертів
11.21.2018 в 9:07 PM | Саморозвиток

Правило 4 конвертів - це вкрай зручний спосіб побудувати бюджет і не скривдити себе.

У будь-якій книзі про особисті фінанси ви можете прочитати, що "витрачати завжди потрібно менше заробленого". Саме надлишкові витрати вбивають будь-який бюджет - незалежно від розміру: дайте тільки час. Причин, чому люди витрачають більше заробленого, кілька:

1. Люди не знають, скільки вони платять за речі життєвої необхідності (житло, комунальні послуги, автотранспорт і т.п.).

Багато людей ставляться до подібних витрат як до необхідного зла і витрачають гроші без ліку. До цього додається той факт, що ці ж люди не знають, скільки їм коштують їхні соціальні зобов'язання - подарунки на Дні народження, походи в ресторани, членство в клубах і т.п.

У бюджеті багатьох сімей, з якими мені довелося так чи інакше зіткнутися, вартість соціальних зобов'язань цілком може перевищувати доходи за 2 місяці (!).

Не зважати на фінансовий ефект подібних зобов'язань - це власноруч рити собі фінансову яму.

2. Люди знають, що надлишкові витрати перевищують їхні фінансові можливості, але вважають, що "вони заслуговують цієї маленької радості в житті" (розмір "маленької радості" може бути будь-яким), тому вони просто говорять собі, що "ось ця трата вже точно буде останньою ".

 • Зрозуміло, жодна подібна трата без зовнішнього втручання не є останньою.
 • Зрозуміло, покупка дорогого автомобіля в кредит на 7 років перевищує фінансові можливості людини.
 • Зрозуміло, ходити в дорогий ресторан тільки тому, що всі успішні люди туди ходять або тому, що туди запросили знайомі, - не демонстрація своїх можливостей, а чергова пара лопат землі, викопаних з власної фінансової ями.

3. Люди вважають, що скоро вони обов'язково зароблять більше грошей, щоб розплатитися з попередніми боргами.

Як часто ви чуєте фрази типу "не треба менше витрачати; треба більше заробляти "," чим більше витрачаю - тим більше заробляю "? Будь-яка людина, більш-менш розбирається в фінансовому плануванні, або має свій успішний бізнес, відразу ж скаже, що не можна ділити шкуру невбитого ведмедя і розраховувати на майбутні прибутки, витрачаючи гроші сьогодні.

Уже вириту фінансову яму можна закопати назад, пам'ятаючи про наступне:

 • Зробити людину нещасною нескладно: досить дати йому спробувати більш високий рівень життя, а потім відібрати можливість забезпечувати новий рівень життя Якщо твої доходи стали менше через падіння ринку, не треба чіплятися за минулі радощі життя: учись жити в нових обставинах.
 • Запорука спокійного фінансової життя - наявність бюджету. Слово "бюджет" в мозку багатьох людей асоціюється з довгостроковою перспективою, великими корпораціями і мільйонами доларів. Насправді, бюджет - це не більше і не менше встановлення суми, більше якої не можна витрачати без шкоди для своїх фінансів, і процесу контролю за витратами.

Найбільш простим способом навчитися закопувати свою фінансову яму є правило 4 конвертів.
Це простий, швидкий і дуже ефективний спосіб створити особистий або сімейний бюджет і фінансовий план без негативних емоцій.

Найпростіший фінансовий план можна побудувати за $ 0 і за 5-10 хвилин.

Ось кроки, якими вам потрібно скористатися, щоб домогтися поставлених цілей:

1. Визначте свій місячний дохід (особистий або сімейний).

Якщо дохід залежить від зовнішніх чинників, постарайтеся оцінити його середній розмір (наприклад, якщо дохід варіюється від 20 до 30 тисяч рублів на місяць, запишіть 25 тисяч рублів).

Наприклад, дохід буде дорівнює $ 2 500 на місяць.

2. Відразу відніміть 10% на заощадження та / або інвестиції.

Ці гроші треба відкладати відразу, тому що інакше у вас з'явиться мільйон приводів їх не відкласти.

Наша концепція резервного фонду говорить про те, що спочатку потрібно все гроші класти в резервний фонд (на банківський рахунок з відсотком за депозитом, приблизно рівному інфляції) - розмір повинен приблизно бути як 3-місячний дохід сім'ї (6-місячний, якщо професія основного годувальника екзотична, наприклад, геолог).
Після того, як резервний фонд заповнений, гроші потрібно відкладати на інвестиції (залежить від обраного вами Піфа, але ми рекомендуємо індексні фонди).

У нашому випадку це $ 250. Залишок - $ 2 250.

3. Визначте розмір оплати постійних витрат - квартири, комунальних послуг, виплат за поточними кредитами.

Повірте знає - ці витрати більше, ніж ви думали раніше.

Припустимо, в нашому випадку це $ 1 000. Залишок - $ 1 250.

4. Визначте розмір соціальних витрат (днів народження, регулярних зустрічей в барі і т.п.)

Припустимо, це $ 150. Залишок - $ 1 100.

5. Залишок в $ 1 100 ділиться на 4.3 (тому що в місяці більше 28 днів) і виходить сума $ 255.

Ця сума є розміром вашого щотижневого конверта: ви кладете цю суму в конверт і прикладаєте всіх можливих зусиль, щоб не витратити більше цієї суми.

Ви очікували чогось складного? Нічого складного в цій системі немає - зрозуміло, крім контролю за витратами.

Але є один момент, який вас напевно зацікавить: "а що робити, якщо я витратив менше запланованої суми?"

А ось що - ви можете зекономлені гроші витратити на розваги та взагалі все, що душа забажає.
А також ви можете їх покласти в резервний фонд (щоб почати інвестувати швидше) або покласти в конверт наступного тижня, щоб можна було отримати більш якісні розваги або витратити заради особистого задоволення.

Не будемо приховувати, перехід від безконтрольних витрат до усвідомленим і запланованим завжди злегка болючий.

Вам може знадобитися підтримка членів сім'ї для зміни свідомості в правильному напрямку. Але задумайтеся: що краще - бездумно марнувати життя або планувати і досягати розумні фінансові цілі (купівлю чогось або поїздку кудись) на втіху?

Dezir 44 перегляд 0 комментарів
Всьго коментарів: 0
avatar
Авторизація на сайті
Категорії разділу
Бізнес [12]Подорожі [2]
IT [4]Саморозвиток [2]
Читати пізніше
  Функция "Читать позже" позволяет добавить материал в данный блок при помощи всего одного клика. Просто нажмите на иконку и читайте заинтересовавшие Вас статьи в любое удобное время.


  ВНИМАНИЕ! Скрипт отключен на ДЕМО сайте, но присутсвует в архиве установки.
  Посмотреть демонтрацию скрипта можно по ссылке.

Останні коментарі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0