Чим займається Backend розробник?
Чим займається Backend розробник?
09.15.2018 в 7:58 PM | IT

Backend - це програмно-адміністративна частина розробки сайту або іншого ресурсу. Саме тут проходить процес програмування і наповнення функціоналом, створюється ядро, розробляється платформа, виділяється адміністративна зона. Backend розробник створює серверну частину для інтеграції бази даних і забезпечення обміну інформацією з користувальницької стороною.  

Чим відрізняється backend і frontend розробка?


Сучасна методика розробки передбачає виділення бекенд і фронтенд частин. До другої належить призначений для користувача інтерфейс і все, що необхідно для роботи з сайтом звичайному відвідувачу. До backend розробці зараховують інструменти обробки надходять від користувача команд, бекенд є внутрішньою частиною, працювати з якою потім може тільки адміністратор.

 

Види backend розробки


Своє застосування backend розробка знаходить в різних областях створення інформаційних продуктів. Метою застосування поділу стало спрощення роботи, актуальність методу в міру розвитку технологій лише зростає. Серверна і клієнтська частини мають різний специфікою, тому поділ сприяє збільшенню ефективності. Працюючи в одній області, фахівець може глибше вивчити її особливості.

Якісний backend сайту відповідає за зберігання даних і обробку сигналів, які приходять від користувача при використанні веб інтерфейсу. Серверна частина забезпечує контроль за вводяться відвідувачами даними, в тому числі, для здійснення авторизації. Забезпечення безпеки відіграє тут важливу роль, більшість вразливостей виявляється саме на стороні сервера.

Схожу завдання виконує backend додатки, де присутній сервер з базою даних, що вміє видавати необхідну інформацію відповідно до запитів, що надходять. Таку структуру має процес створення всіх сайтів, додатків та програмного забезпечення. Від якості розробки серверної сторони залежить швидкість взаємодії і правильність управління контентом.

Що потрібно знати backend розробнику?


Викликає багато суперечок питання, що потрібно знати backend розробнику, адже інструментарій для досягнення поставленої мети може бути абсолютно різним. Одну і ту ж задачу можна вирішити різними способами, при цьому кожен може виявитися по-своєму ефективним. Головним є розуміння, в чому полягає відмінність backend розробки від frontend. Говорячи про інструменти, потрібно розуміти, навіщо треба інсталювати Ruby і чому установка Javascript не потрібно.

Як схеми роботи ресурсу застосовується концепція MVC, що перекладається на російську як «модель-уявлення-контролер». Користувач працює з останніми двома, бачить «уявлення» і за допомогою «контролера» управляє ним. Запит через «контролер» вирушає в «модель», де відбувається обробка сигналу, внаслідок чого змінюється «уявлення». Можна сказати, що «модель» є серверної частиною, а «уявлення» і «контролер» - клієнтської.

Для створення серверної частини розробник повинен володіти такими backend мовами програмування:

  • php;
  • javascript;
  • java;
  • python.

Для зручності розробники користуються фреймворками, що представляють собою програмну платформу, набір інструментів і бібліотек, це дозволяє не витрачати зайвий час на рішення типових задач.

Серед backend фреймворків найбільш популярні наступні:

  • yii2;
  • node js.

Даний набір інструментів не є вичерпним, в процесі роботи і отримання нових знань backend розробник може вносити зміни в свою діяльність, розвиток технологій теж не стоїть на місці і пропонує нові варіанти вирішення задач. Вивчення основи необхідно, щоб якомога глибше розуміти специфіку своєї діяльності.

Dezir 96 переглядів 0 комментарів
Всьго коментарів: 0
avatar
Авторизація на сайті
Категорії разділу
Бізнес [12]Подорожі [2]
IT [4]Саморозвиток [2]
Читати пізніше
    Функція "Читати пізніше" дозволяє додати матеріал в даний блок за допомогою всього одного кліка. Просто натисніть на іконку і читайте статті, які Вас зацікавили, тоді коли зручно .

Останні коментарі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Украина онлайн